WhatsApp umožní zobrazovať fotky a videá na jedno pozretie + varovanie


Spoločnosť Facebook, ktorá zároveň vlastní aj populárnu komunikačnú aplikáciu WhatsApp, už dávnejšie zverejnila informácie o svojej snahe zlepšiť ochranu súkromia svojich používateľov. Jedným zo zlepšení by mala byť aj nová funkcia v aplikácii WhatsApp, ktorá používateľom umožní posielať tzv. fotky a videá na jedno pozretie.

Funkcia by mala fungovať veľmi jednoducho. Vytvoríte fotografiu alebo video, prípadne si ich vyberiete z knižnice tak ako doteraz, a následne budete môcť v spodnej časti kliknúť na ikonu s číslom 1, ktorá aktivuje funkciu jedného zobrazenia. Ak odošlete správu s obsahom na jedno zobrazenie, tak príjemca si nemôže fotografiu či video uložiť na svojom zariadení, a zároveň si obsah môže zobraziť len jedenkrát – po pozretí bude odstránený z četu.

Firma Facebook takto umožňuje používateľom zvýšiť mieru súkromia. Obsah na jedno zobrazenie sa taktiež nedá preposlať ďalej ani zdieľať a v prípade, že príjemca obsah neotvorí do 14 dní, bude automaticky zmazaný.

Pozor na to, čo posielate!

To, že sa fotografia alebo video užívateľovi zobrazí len jeden raz ešte neznamená, že ste v absolútnom bezpečí a môžete posielať akýkoľvek obsah. Príjemca si môže urobiť napríklad screenshot obrazovky aj so zobrazenou fotografiou. Fotografia z četu WhatsApp bude zmazaná, ale vytvorený screenshot (fotka obrazovky) príjemcovi ostane aj naďalej. Rovnako si môže príjemca nahrať zobrazené video na iný telefón a bude ho mať dostupné aj po jednorazovom pozretí. Naša rada na záver znie: Nikdy neposielajte fotografie a videá, za ktoré by ste sa hanbili, ak by ich videli aj iní ľudia ako príjemca – nemáte istotu, kde tento obsah skončí.